ZLINE Autograph Edition 48 in. Satin Stainless Steel Wall Mount Range Hood with Accent Handle (8654SNZ-48)
Shipping calculated at checkout.
Handle Color: Champagne Bronze
Availability: In stock
SKU: 8654SNZ-48-CB
Luxury isn’t meant to be left desired—it’s meant to be attainable. The ZLINE Autograph Edition 48 in. Satin Stainless Steel Wall Mount Range Hood with Accent Handle (8654SNZ-48) provides a professional culinary experience by pairing built-to-last quality with a timeless style. Achieve ZLINE Attainable Luxury® excellence with unrivaled performance designed to enhance your kitchen’s capability.
This product contains many unique features, such as:
  • Easy Installation - ZLINE range hoods are designed to fit standard (circular) ductwork for simple installation; this hood includes a transition piece for 8 in. diameter ducting
Specifications
Brand: ZLINE Kitchen and Bath
Dimensions: 48 in. W x 23.75 in. D x 16 in. H
Chimney: 13.25" W x 11.75" D x 35.5" H (cut to fit)
Airflow (Q/L/M/H): 280/420/560/700
Lighting: LED Lights
Voltage: 110V/60HZ