ZLINE Autograph Edition 36 in. 19.6 cu. ft. French Door Built-In Bottom Freezer Refrigerator with Water Dispenser and Ice Maker in Black Stainless Steel with Graphite Gray Interior and Polished Gold Helix Handles (GRBIVZ-BS36KG)
Shipping calculated at checkout.
Availability: Out of stock
SKU: GRBIVZ-BS36KG
Luxury isn’t meant to be left desired—it’s meant to be attainable. The ZLINE Autograph Edition 36 in. 19.6 cu. ft. French Door Built-In Bottom Freezer Refrigerator with Water Dispenser and Ice Maker in Black Stainless Steel with Graphite Gray Interior and Polished Gold Helix Handles (GRBIVZ-BS36KG) provides the ultimate upgrade to the center of your home by pairing premium dual cooling technology with enhanced storage capacity for multiple grocery items. Achieve ZLINE Attainable Luxury® excellence with innovative features designed to enhance your kitchen’s cooling and freezing capability.
This product contains many unique features, such as:
  • Warranty - 2-year parts and labor warranty, 5-year parts-only sealed system warranty
Specifications
Dimensions  35.75 in. W x 23.3125 in. D x 83.5 in. H
Depth with Door Open  42 in.
Cutout Dimensions  36.1875 in. W x 25 in. D x 84 in. H
Total Capacity  19.6 cu. ft.
Fridge Capacity  14 cu. ft.
Freezer Capacity  5.6 cu. ft.
Flex Drawer Capacity  1.1 cu. ft.
Flex Drawer Temp Controls  30°F (-1°C) - 41°F (5°C)
Installation Depth  25 in.
Depth Type  Counter Depth
Electrical Requirements  120V/60Hz/3A