ZLINE 36 in. 19.8 cu. ft. Built-In Bottom Freezer Refrigerator with Water Dispenser and Ice Maker in Stainless Steel (RBIT-304-36)
Shipping calculated at checkout.
Availability: Low stock
SKU: RBIT-304-36
Luxury isn’t meant to be desired - it’s meant to be attainable. The ZLINE 36 in. 19.8 cu. ft. Built-In Bottom Freezer Refrigerator with Water Dispenser and Ice Maker in Stainless Steel (RBIT-304-36) provides the ultimate upgrade to the center of your home by pairing premium dual cooling technology with enhanced storage capacity for multiple grocery items. Achieve ZLINE Attainable Luxury® excellence with innovative features designed to enhance your kitchen’s cooling and freezing capability.
This product contains many unique features, such as:
  • Warranty - 2-year parts and labor warranty, 5-year parts-only sealed system warranty
Specifications
Dimensions  35.75 in. W x 23.31 in. D x 83.5 in. H
Depth with Door Open  61 in.
Cutout Dimensions  36.19 in. W x 25 in. D x 84 in. H
Total Capacity  19.8 cu. ft.
Fridge Capacity  14.2 cu. ft.
Freezer Capacity  5.6 cu. ft.
Flex Drawer Capacity  1.1 cu. ft.
Flex Drawer Temp Controls  30°F - 41°F
Depth Type  Counter Depth
Mount Type  Full Size Built-In
Electrical Requirements  120V/60Hz/15A